نامه‌ی وارده


می‌بینی سهیل؟ باز بازار هیاهو. مگر چه شد آن همه جنون عاشقیت ما؟ چیزی شد به جز این جنونی که هر روز تکثیر می‌کند خودش را در تمام عرض و طول زندگی همه‌ی ما؟ روزهای شور ما مگر رسید به جایی جز از این پیاده‌روی‌های غم‌انگیز عصرگاهی طول و عرض خیابان‌ها؟جز از این بغض شکسته در گلویی که باید فریاد می‌شد بر سر هر چه سیاهی و پلیدی و حالا آوار می‌شود بر سر ما؟ سقف آرزوهای ما الان کجاست سهیل؟ کجا بود؟ یادت هست؟ هه. ناگهان طوفان بیرحمی سیه برخاست. حالا باز «این مباد آن باد» کنیم که کجا برویم؟ که دوباره طوفانی برخیزد و هر چه ساخته و نساخته‌ایم نبود کند و ما را ویران‌تر از قبل، پرت‌مان کند به گوشه‌ای که لابد در غم و اندوه غرقه شویم. نه سهیل. این درد ما نیست. این،‌ انتخاب من نیست.


دنیای تازه آدم‌های تازه می‌خواهد سهیل. می‌دانی. درخت خشک من، برگ و بر تازه باید بر خود ببیند. شاخه‌های خشک و قدیمی و زرد و گندیده و رنگ و رو رفته، به کار ساختن نمی‌آیند. مال تخریب‌اند اصلاً. مال هرس. مال تبر. دوست ندارم به اعتبار این خشک و قدیمی و زرد و گندیده و رنگ و رورفته‌ها بشناسندم. دوست ندارم به این آخرین برگ‌ها شناخته‌شوم. «آخرین برگ» دکتر دوست‌داشتنی‌مان یادت هست؟ خوانده‌ای‌اش اصلاً؟ داستان‌اش را می‌دانی؟ نقاشی که درخت را سبز کرد تا بیمار، امید داشته‌باشد به روزهای خوش آینده، و امیدوار ماند و خوب شد و نقاش اما، از سرمای همان سبزکردن‌ها،… این آخرین برگ‌ها را بگذار بیفتند. من اگر بیمارم، خودم می‌اندازم‌شان، تا تازه‌ها جایشان را پر کنند. تا سبز شود سرتاسر درختی که با یکی دوتا، کسی سبزش نمی‌بیند.

آدم‌های دنیای کهن دیروز من و تو و ما، به کار دنیای نوی امروز من و تو، و شاید ما، نمی‌آیند. مال دیروزند. تاریخ مصرف دارند اغلب‌شان. باید رها شوی ازشان. باید که بگذری از هر چه بودند و هستند. رهایی را همیشه چاره‌ای هست. آنهایی را نگه دار، که باید. که رنگ و بوی تازه‌ای پیدا می‌کنند، با همراه بودن با تو، با من، با شاید ما.

برای زیبایی غروب، که دروازه‌ی ورود ماست به دنیایی دیگر.
دوم مهرماه هزار و سیصد و هشتاد و شش
سیاوش

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s